Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Competitors

Display filter form
Rank Bib FIS Code Name Year Nation Result Behind
 1  3  1434 JELENKO Marjan  1991  SLO   26:39.9   
 2  4  623 HUG Tim  1987  SUI   26:41.6  +1.7
 3  16  294 GUENTER Andreas  1988  GER   26:44.1  +4.2
 4  1  291 FIRN Johannes  1990  GER   26:46.0  +6.1
 5  7  1648 WASEL Johannes  1991  GER   26:50.1  +10.2
 6  11  1527 GUY Samuel  1990  FRA   26:57.2  +17.3
 7  13  1063 WELDE Ruben  1988  GER   27:03.1  +23.2
 8  24  1528 LAFARGE Geoffrey  1989  FRA   27:06.5  +26.6
 9  14  591 KAMMERLANDER Tobias  1986  AUT   27:09.0  +29.1
 10  27  1649 HENDRICKSON Nick  1991  USA   27:18.6  +38.7
 11  15  1672 HOCHEGGER Matthias  1993  AUT   27:19.9  +40.0
 12  25  1204 MARTIN Nicolas  1989  FRA   27:30.1  +50.2
 13  33  1538 DENNEY Brett  1990  USA   27:33.8  +53.9
 14  2  1432 PLAZNIK Matic  1990  SLO   27:39.8  +59.9
 15  19  1736 SOMMERHALTER Markus  1993  GER   27:42.0  +1:02.1
 16  6  1465 CAILLEAU Wilfried  1989  FRA   27:49.2  +1:09.3
 17  22  592 KLAPFER Lukas  1985  AUT   28:01.1  +1:21.2
 18  21  1674 GREIDERER Lukas  1993  AUT   28:03.8  +1:23.9
 19  12  1215 WEISS Johannes  1989  AUT   28:03.9  +1:24.0
 20  9  1147 POCHWALA Tomasz  1983  POL   28:06.1  +1:26.2
 21  20  1718 MAVC Borut  1994  SLO   28:13.0  +1:33.1
 22  18  100208 ERICHSEN Christian  1990  SUI   28:16.0  +1:36.1
 23  8  1651 BRANDNER Michael  1991  AUT   28:27.7  +1:47.8
 24  23  1494 BAETZ Stephan  1993  GER   28:56.2  +2:16.3
 25  32  100289 SMITH Tyler  1993  USA   29:01.2  +2:21.3
 26  5  100309 KLIMOV Evgeniy  1994  RUS   29:01.3  +2:21.4
 27  29  1495 BLAUROCK Philipp  1991  GER   29:01.7  +2:21.8
 28  41  1222 HESS Ivo  1991  SUI   29:09.0  +2:29.1
 29  34  1665 FAWER Sven  1993  SUI   29:16.8  +2:36.9
 30  30  100177 GUBIN Alexey  1992  RUS   29:36.2  +2:56.3
 31  26  656 FOERSTER Markus  1988  GER   29:45.7  +3:05.8
 32  10  1420 DRINOVEC Matej  1991  SLO   29:53.6  +3:13.7
 33  28  1627 SINKOVEC Nace  1992  SLO   30:21.9  +3:42.0
 34  36  1463 WANTULOK Mateusz  1987  POL   30:40.1  +4:00.2
 35  38  1436 KAMENIK Joze  1991  SLO   30:47.9  +4:08.0
 36  43  100424 MASTIEV Samir  1993  RUS   30:52.0  +4:12.1
 37  39  100039 OBLAK Luka  1994  SLO   31:00.9  +4:21.0
 38  37  100292 GANTICK Aleck  1994  USA   31:43.8  +5:03.9
 39  40  100180 OZERKIN Alexey  1992  RUS   32:12.7  +5:32.8
 40  31  100052 MURAVITSKI Aliaksei  1992  BLR   33:53.1  +7:13.2
Did not finish
   44  164 SAVILL Wesley  1989  CAN     
   42  1265 ZARYCKI Andrzej  1989  POL     
Did not start
   35  1566 LEMMERER Harald  1991  AUT     
   17  1192 DRUML Tomaz  1988  AUT