Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Competitors

Display filter form
Rank Bib FIS Code Name Year Nation Result Behind
 1  8  1762 FLASCHBERGER Bernhard  1996  AUT   28:02.1   
 2  4  100119 GEIGER Vinzenz  1997  GER   29:01.7  +59.6
 3  2  1821 WEBER Terence  1996  GER   29:10.6  +1:08.5
 4  6  100439 HIRVONEN Eero  1996  FIN   29:10.9  +1:08.8
 5  24  100326 MRAZ Noa Ian  1996  AUT   30:39.4  +2:37.3
 6  17  100330 HAHN Martin  1997  GER   31:04.1  +3:02.0
 7  1  100167 ILVES Kristjan  1996  EST   31:08.7  +3:06.6
 8  9  100547 YAMAMOTO Ryota  1997  JPN   31:10.5  +3:08.4
 9  18  100246 MRAZ Samuel  1998  AUT   31:32.3  +3:30.2
 10  22  100799 NAESVOLD Leif Torbjoern  1998  NOR   31:49.6  +3:47.5
 11  15  100341 GOOD Jasper  1996  USA   31:51.0  +3:48.9
 12  35  100798 SKAARSET Lars Ivar  1998  NOR   31:56.5  +3:54.4
 13  31  100495 KARHUMAA Wille  2000  FIN   31:58.0  +3:55.9
 14  28  100797 OFTEBRO Einar Luraas  1998  NOR   32:00.4  +3:58.3
 15  12  100061 SCHLUETTER Anton  1997  GER   32:07.1  +4:05.0
 16  7  100548 DENDA Hidefumi  1997  JPN   32:11.7  +4:09.6
 17  11  100266 DANEK Lukas  1997  CZE   32:12.4  +4:10.3
 18  10  100765 NAKAMURA Yuto  1997  JPN   32:21.4  +4:19.3
 19  3  100593 NAGAMINE Hisaki  1997  JPN   32:36.7  +4:34.6
 20  19  100611 MAZURCHUK Dmytro  1999  UKR   32:50.8  +4:48.7
 21  32  100460 KOSTNER Aaron  1999  ITA   33:05.0  +5:02.9
 22  13  100268 PAZOUT Ondrej  1998  CZE   33:15.2  +5:13.1
 23  14  100395 VRHOVNIK Vid  1999  SLO   33:22.3  +5:20.2
 24  38  100200 GIANMOENA Luca  1997  ITA   33:22.8  +5:20.7
 25  5  100522 SARC Leon  1996  SLO   33:40.6  +5:38.5
 26  42  100373 HULKKO Mikko  1998  FIN   33:42.4  +5:40.3
 27  33  100609 OVSYANNIKOV Alexander  1996  RUS   33:48.5  +5:46.4
 28  40  100457 ILVES Andreas  2000  EST   33:53.5  +5:51.4
 29  29  100591 TWARDOSZ Pawel  1998  POL   34:15.4  +6:13.3
 30  30  100454 KOLPAKOV Klaus Mark  1999  EST   34:15.8  +6:13.7
 31  37  100815 SCHUMANN Stephen  2000  USA   34:17.5  +6:15.4
 32  27  100589 MALOVRH Matevz  1999  SLO   34:24.2  +6:22.1
 33  26  100647 CHYC Pawel  1998  POL   34:38.2  +6:36.1
 34  39  100945 SURMALIAN Tigran  1997  RUS   34:50.5  +6:48.4
 35  21  100604 VAXELAIRE Lilian  1998  FRA   34:52.3  +6:50.2
 36  45  100432 TASCHLER Martin  1997  ITA   34:57.4  +6:55.3
 37  48  100817 SHUMATE Jared  1999  USA   34:59.0  +6:56.9
 38  16  100230 MATKO Jaka  1998  SLO   35:37.1  +7:35.0
 39  44  100319 SIEFF Mirco  1998  ITA   36:28.8  +8:26.7
 40  36  100776 SHARUTIN Ivan  1997  RUS   37:07.3  +9:05.2
 41  34  101023 PURTOV Danil  1997  RUS   37:33.7  +9:31.6
 42  41  100455 HERMANSON Ivo-Niklas  2000  EST   37:34.1  +9:32.0
 43  49  100796 VARGAS Koby  1998  USA   38:47.2  +10:45.1
 44  43  100610 MALYSHCHYK Serhiy  1998  UKR   39:10.6  +11:08.5
 45  50  100813 DURCO Dominik  1997  SVK   43:05.2  +15:03.1
Disqualified
   47  100479 SKODJEREITE Petter Loeset  1999  NOR     
   46  100080 HAUSER Stefan  1997  AUT     
Did not start
   25  100526 MAEKIAHO Arttu  1997  FIN     
   23  100280 PORTYK Tomas  1996  CZE     
Did not finish
   20  100269 VYTRVAL Jan  1998  CZE