Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Competitors

Display filter form
Rank Bib FIS Code Name Year Nation Result Behind
 1  4  1136 WATABE Akito  1988  JPN   25:55.9   
 2  5  623 HUG Tim  1987  SUI   25:59.9  +4.0
 3  2  1600 FAISST Manuel  1993  GER   26:08.2  +12.3
 4  14  1149 KOKSLIEN Mikko  1985  NOR   26:44.4  +48.5
 5  3  419 KLEMETSEN Haavard  1979  NOR   26:47.9  +52.0
 6  11  592 KLAPFER Lukas  1985  AUT   26:48.3  +52.4
 7  10  100367 WATANABE Takehiro  1993  JPN   26:48.5  +52.6
 8  7  214 DENIFL Wilhelm  1980  AUT   26:52.8  +56.9
 9  9  759 NAGAI Hideaki  1983  JPN   26:53.6  +57.7
 10  8  727 KATO Taihei  1984  JPN   26:57.8  +1:01.9
 11  6  1821 WEBER Terence  1996  GER   27:10.2  +1:14.3
 12  15  1700 WATABE Yoshito  1991  JPN   27:36.4  +1:40.5
 13  13  257 KIRCHEISEN Bjoern  1983  GER   27:38.2  +1:42.3
 14  30  100191 GERSTGRASER Paul  1995  AUT   27:54.6  +1:58.7
 15  18  1650 SCHMID Jan  1983  NOR   28:07.5  +2:11.6
 16  29  1796 JOHANSEN Truls Soenstehagen  1991  NOR   28:11.8  +2:15.9
 17  23  100027 BARKOV Viacheslav  1992  RUS   28:17.5  +2:21.6
 18  24  1566 LEMMERER Harald  1991  AUT   28:23.1  +2:27.2
 19  12  100314 RIIBER Harald Johnas  1995  NOR   28:29.4  +2:33.5
 20  16  1706 REHRL Franz-Josef  1993  AUT   28:33.1  +2:37.2
 21  25  1674 GREIDERER Lukas  1993  AUT   28:38.4  +2:42.5
 22  32  100184 LANGE Jakob  1995  GER   28:45.0  +2:49.1
 23  1  100593 NAGAMINE Hisaki  1997  JPN   28:45.2  +2:49.3
 24  20  100529 BJOERNSTAD Espen  1993  NOR   28:59.6  +3:03.7
 25  17  100300 SOETVIK Sindre Ure  1992  NOR   29:03.2  +3:07.3
 26  22  100093 SONEHARA Go  1993  JPN   29:07.4  +3:11.5
 27  21  100017 YAHIN Ernest  1991  RUS   29:19.4  +3:23.5
 28  31  1868 FRITZ Martin  1994  AUT   29:26.3  +3:30.4
 29  28  1768 SHIMIZU Aguri  1992  JPN   29:34.0  +3:38.1
 30  26  100594 HEROLA Matti  1993  FIN   29:44.2  +3:48.3
 31  34  100547 YAMAMOTO Ryota  1997  JPN   30:02.1  +4:06.2
 32  19  100268 PAZOUT Ondrej  1998  CZE   30:13.6  +4:17.7
 33  27  1434 JELENKO Marjan  1991  SLO   30:19.5  +4:23.6
 34  33  100341 GOOD Jasper  1996  USA   30:24.0  +4:28.1
 35  36  100548 DENDA Hidefumi  1997  JPN   30:36.4  +4:40.5
 36  38  1842 LOOMIS Adam  1992  USA   31:02.8  +5:06.9
 37  37  1686 SALO Jussi  1991  FIN   31:04.1  +5:08.2
 38  41  100330 HAHN Martin  1997  GER   31:40.5  +5:44.6
 39  35  100514 KOPP Tim  1999  GER   32:12.3  +6:16.4
 40  40  1687 LEINONEN Mikke  1992  FIN   32:48.3  +6:52.4
 41  39  100522 SARC Leon  1996  SLO   33:35.3  +7:39.4
Disqualified
   13  1488 TIIRMAA Karl-August  1989  EST     
   4  1548 HAERTULL Jim  1990  FIN     
Did not start
   6  100266 DANEK Lukas  1997  CZE