Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Competitors

Display filter form
Rank Bib FIS Code Name Year Nation Result Behind
 1  2  100025 ANDERSEN Espen  1993  NOR   12:58.0   
 2  6  1650 SCHMID Jan  1983  NOR   13:05.7  +7.7
 3  3  1136 WATABE Akito  1988  JPN   13:09.0  +11.0
 4  1  1671 SEIDL Mario  1992  AUT   13:13.4  +15.4
 5  5  214 DENIFL Wilhelm  1980  AUT   13:27.1  +29.1
 6  7  100002 GRAABAK Joergen  1991  NOR   13:37.4  +39.4
 7  4  1868 FRITZ Martin  1994  AUT   13:42.7  +44.7
 8  9  257 KIRCHEISEN Bjoern  1983  GER   14:16.1  +1:18.1
 9  12  609 LAHEURTE Maxime  1985  FRA   14:52.5  +1:54.5
 10  8  100367 WATANABE Takehiro  1993  JPN   14:55.1  +1:57.1
 11  11  727 KATO Taihei  1984  JPN   15:03.1  +2:05.1
 12  10  100167 ILVES Kristjan  1996  EST   15:11.8  +2:13.8
 13  13  100179 KUPCZAK Szczepan  1992  POL   15:23.4  +2:25.4
 14  15  100308 HEROLA Ilkka  1995  FIN   15:26.2  +2:28.2
 15  17  100538 MUTRU Leevi  1995  FIN   15:41.2  +2:43.2
 16  16  606 BRAUD Francois  1986  FRA   15:44.0  +2:46.0
 17  18  1067 FLETCHER Bryan  1986  USA   15:45.6  +2:47.6
 18  14  1821 WEBER Terence  1996  GER   15:55.0  +2:57.0
 19  22  590 RYDZEK Johannes  1991  GER   16:08.1  +3:10.1
 20  20  100439 HIRVONEN Eero  1996  FIN   16:08.6  +3:10.6
 21  19  973 MOAN Magnus Hovdal  1983  NOR   16:17.5  +3:19.5
 22  25  1149 KOKSLIEN Mikko  1985  NOR   16:41.5  +3:43.5
 23  23  100323 GERARD Antoine  1995  FRA   16:42.4  +3:44.4
 24  27  467 RIESSLE Fabian  1990  GER   16:44.5  +3:46.5
 25  26  1774 BUZZI Raffaele  1995  ITA   16:50.2  +3:52.2
 26  21  100395 VRHOVNIK Vid  1999  SLO   16:57.1  +3:59.1
 27  36  1760 ORTER Philipp  1994  AUT   17:30.8  +4:32.8
 28  33  100526 MAEKIAHO Arttu  1997  FIN   17:32.4  +4:34.4
 29  31  1700 WATABE Yoshito  1991  JPN   17:32.5  +4:34.5
 30  35  623 HUG Tim  1987  SUI   17:36.6  +4:38.6
 31  28  1434 JELENKO Marjan  1991  SLO   17:43.3  +4:45.3
 32  32  19 MANNINEN Hannu  1978  FIN   17:51.3  +4:53.3
 33  29  100495 KARHUMAA Wille  2000  FIN   18:00.3  +5:02.3
 34  43  1029 PITTIN Alessandro  1990  ITA   18:17.3  +5:19.3
 35  37  1706 REHRL Franz-Josef  1993  AUT   18:30.9  +5:32.9
 36  34  100213 YAMAMOTO Go  1995  JPN   18:36.3  +5:38.3
 37  41  1003 DVORAK Miroslav  1987  CZE   18:44.8  +5:46.8
 38  39  1674 GREIDERER Lukas  1993  AUT   18:45.5  +5:47.5
 39  38  100300 SOETVIK Sindre Ure  1992  NOR   19:03.0  +6:05.0
 40  45  100594 HEROLA Matti  1993  FIN   19:16.8  +6:18.8
 41  42  100027 BARKOV Viacheslav  1992  RUS   19:17.8  +6:19.8
 42  44  1622 MAIERHOFER Manuel  1992  ITA   20:02.4  +7:04.4
 43  49  1462 CIESLAR Adam  1992  POL   20:49.2  +7:51.2
Disqualified
   16  1461 SLOWIOK Pawel  1992  POL     
Did not start
   48  100017 YAHIN Ernest  1991  RUS     
   47  610 LAMY CHAPPUIS Jason  1986  FRA     
   46  1670 POMMER David  1993  AUT     
   40  100119 GEIGER Vinzenz  1997  GER     
   30  1050 FRENZEL Eric  1988  GER     
   24  100280 PORTYK Tomas  1996  CZE