official results
Rank
Athlete
Year
Nation
FIS Points
1
MARGUC Rok
1986
SLO
500.00
2
KARL Benjamin
1985
AUT
400.00
3
DUFOUR Sylvain
1982
FRA
300.00
4
PROMMEGGER Andreas
1980
AUT
250.00
5
WILD Vic
1986
RUS
225.00
6
SHIBA Masaki
1986
JPN
200.00
7
BAUMEISTER Stefan
1993
GER
180.00
8
LEE Sang-ho
1995
KOR
160.00
9
PAYER Alexander
1989
AUT
145.00
10
BUSSLER Patrick
1984
GER
130.00
11
CORATTI Edwin
1991
ITA
120.00
12
KIM Sang-kyum
1989
KOR
110.00
13
HAFNER Jure
1989
SLO
100.00
14
SCHNEEBERGER Lukas
1994
AUT
90.00
15
STEFANER Johann
1990
AUT
80.00
16
MASTNAK Tim
1991
SLO
75.00
17
KAMINO Shinnosuke
1993
JPN
70.00
18
KARLAGACHEV Dmitriy
1998
RUS
65.00
19
MUSS Aaron
1994
USA
60.00
20
CHOI Bo-gun
1991
KOR
55.00
21
FLEPP Silvan
1992
SUI
50.00
22
BAGOZZA Daniele
1995
ITA
45.00
23
LEE Je-jung
1992
KOR
40.00
24
MATHIES Lukas
1991
AUT
35.00
25
JURITZ Aron
1995
AUT
30.00
26
LOGINOV Dmitry
2000
RUS
25.00
27
HOFER Hannes
1993
ITA
22.50
28
JI Myung-kon
1982
KOR
20.00
29
ROSENCRANZ Ryan
1994
USA
18.00
30
MUELLER David
1994
SUI
16.00
31
KAWAGUCHI Kohei
1982
JPN
14.00
32
SHIPILOV Konstantin
1990
RUS
13.00
33
RAAB Dominik
1996
AUT
12.00
34
SARSEMBAEV Dmitry
1997
RUS
11.00
35
KOWALCZYK Tomasz
1990
POL
10.00
36
CAVIEZEL Dario
1995
SUI
9.85
37
AUNER Arvid
1997
AUT
9.70
37
SCHUELER Sebastian
1998
SUI
9.70
39
OSEN Michael
1992
AUT
9.40
40
BOM Oskar
1990
POL
9.25
41
RETUZNIK Jure
1996
SLO
9.10
42
CHO Wan-Hee
1998
KOR
8.95
43
CHO Soung-hee
1997
KOR
8.80
44
SUZUKI Yuya
1994
JPN
8.65
45
DEKKER Davy
1992
NED
8.50
46
FERNSTAEDT Andreas
1999
GER
8.35
47
PICHLBAUER Paul
1978
AUT
8.20
48
CASANOVA Gian
2000
SUI
8.05
49
HONG Seung-Yeong
1998
KOR
7.90
50
OBMANN Fabian
1996
AUT
7.75
51
NOWACZYK Michal
1996
POL
7.60
52
KIM Dae-hwan
1997
KOR
7.45
53
KWON Yong-Hwi
2000
KOR
7.30
54
BATTENBERG Max
1998
GER
7.15
55
PROSOLOV Alexey
1974
RUS
7.00
56
WEIS Daniel
1988
GER
6.85
57
SHIN Seok-Jin
1999
KOR
6.70
58
MOERMAN Matthijs
2000
NED
6.55
59
KATRASNIK Simon
1984
SLO
6.40
60
OZEBEK Ziga
2000
SLO
6.25
61
VEZOVISEK Marko
1960
SLO
62
MESSNER Gabriel
1997
ITA
63
OHRLINGER Armin
1997
AUT
64
KIM Kyu-Won
1999
KOR
65
TANIGUCHI Cosmo
2000
GER
66
NALBANTOV Georgi
1994
BUL
Disqualified 1st run