official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Qual. Time
FIS Points
1
VAULTIER Pierre
1987
FRA
--
500.00
2
EGUIBAR Lucas
1994
ESP
--
400.00
3
LYMANN Jerome
1996
SUI
--
300.00
4
VISINTIN Omar
1989
ITA
--
250.00
5
BERG Paul
1991
GER
--
225.00
6
LUEFTNER Julian
1993
AUT
--
200.00
7
NOERL Martin
1993
GER
--
180.00
8
CHEPKASOV Anton
1991
RUS
--
160.00
9
SCHAIRER Markus
1987
AUT
59.21
145.00
10
MARIN TARROCH Lluis
1988
AND
59.34
130.00
11
LEONI Tommaso
1991
ITA
59.48
120.00
12
PACHNER Lukas
1991
AUT
1:00.48
110.00
13
PERATHONER Emanuel
1986
ITA
59.11
100.00
14
MATTEOTTI Luca
1989
ITA
59.55
90.00
15
HERRERO Laro
1990
ESP
59.82
80.00
16
ROGELJ Rok
1987
SLO
1:00.79
75.00
17
GODINO Michele
1992
ITA
59.62
70.00
18
HERNANDEZ Regino
1991
ESP
1:00.14
65.00
18
KOBLET Kalle
1997
SUI
1:00.14
65.00
20
RAMOIN Tony
1988
FRA
1:00.16
55.00
21
MENCONI Matteo
1994
ITA
1:00.43
50.00
22
KINDA Geza
1983
ROU
1:00.55
45.00
23
PIETRZYKOWSKI Sebastian
1998
GER
1:00.99
40.00
24
WHITE Simon
1992
ARG
1:01.06
35.00
25
SOMMARIVA Lorenzo
1993
ITA
59.53
30.00
26
BAKES David
1982
CZE
59.95
25.00
27
WILLIAMS Steven
1988
ARG
1:00.04
22.50
28
BERNASCONI Gary
1990
SUI
1:00.06
20.00
29
MIHIC Matija
1993
SLO
1:00.42
18.00
30
MUKHUTDINOV Evgeniy
1993
RUS
1:00.59
16.00
31
JODKO Maciej
1982
POL
1:00.60
14.00
32
DUSEK Jakob
1996
AUT
1:00.68
13.00
33
GREGOR Florian
1997
GER
1:01.14
12.00
34
WATTER Nick
1995
SUI
1:01.16
11.00
35
APILLI Guilhem
1996
FRA
1:01.19
10.00
36
BLOIS DE Glenn
1995
NED
1:01.23
9.85
37
DREME Vincent
1996
FRA
1:01.25
9.70
38
KUBICIK Jan
1996
CZE
1:01.26
9.55
39
WATTER Tim
1991
SUI
1:01.28
9.40
40
LE BLE Leo
1997
FRA
1:01.32
9.25
41
KROH Andreas
1998
AUT
1:01.34
9.10
42
GONDARD Loic
1995
FRA
1:01.44
8.95
43
HAEMMERLE Luca
1996
AUT
1:01.45
8.80
44
BECKHAUS Leon
1998
GER
1:01.47
8.65
45
OMEZ Nicolas
1996
FRA
1:01.60
8.50
46
ANISIMOV Andrey
1997
RUS
1:01.63
8.35
47
THONHAUSER Andreas
1995
AUT
1:01.75
8.20
48
GALAN DE MALTA Tomas
1993
ARG
1:01.96
8.05
49
VON GRAFFENRIED Gian
1997
SUI
1:02.03
7.90
50
MAHLER Nathanael
1996
AUT
1:02.27
7.75
50
HANKO Michal
1996
CZE
1:02.27
7.75
52
FODOR Jan-Philipp
1997
GER
1:02.50
7.45
53
ZAHAROV Viatcheslav
1996
RUS
1:02.52
7.30
54
RATHGEB Maximilian
1998
GER
1:02.65
7.15
55
BOLZER Giona Antoine
1995
ITA
1:02.73
7.00
56
VINTR Radek
1997
CZE
1:02.82
6.85
57
IVANOV Alex
1995
BUL
1:03.20
6.70
58
GHIGNOLA Matteo
1997
ITA
1:03.21
6.55
59
BELINGHERI Davide
1998
ITA
1:03.33
6.40
60
WISE Kyle
1989
GBR
1:03.41
6.25
61
KOUDELKA Matous
1999
CZE
1:03.73
6.10
62
BELINGHERI Thomas
1997
ITA
1:03.80
5.95
63
BENDOTTI Stefano
1998
ITA
1:03.97
5.80
64
FORNARO Edoardo
1998
ITA
1:04.37
5.65
65
BARCATTA Mirko
1998
ITA
1:04.44
5.50
66
PAZDERA Tomas
1989
CZE
1:04.49
5.35
67
ZANON Ivan
1999
ITA
1:04.80
5.20
68
DE ZANNA Riccardo
1999
ITA
1:04.92
5.05
69
REISZ Zoltan
1998
ROU
1:04.99
4.90
70
KOUDELKA Jaroslav
1995
CZE
1:05.34
4.75
71
MILADINOV Valentin
1999
BUL
1:05.37
4.60
72
SIGNORINI Simone
1999
ITA
1:05.57
4.45
73
AMBROZ Jan
1998
CZE
1:05.89
0.00
74
KOUZOV Viktor
1996
BUL
1:06.31
0.00
75
REZZADORE Mattia
1997
ITA
1:07.01
0.00
76
DIVIS Marek
1998
CZE
1:07.65
0.00
77
MENARDI Matteo
1997
ITA
1:08.68
0.00
78
ARICI Roberto
1988
ITA
1:15.02
0.00
79
CONSTANTINI Nicolo
1996
ITA
1:46.34
0.00
Did not start