official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Qual. Time
1
LAMBERT Adam
1997
AUS
1:22.28
2
HUGHES Jarryd
1995
AUS
1:23.17
3
PERATHONER Emanuel
1986
ITA
1:23.45
4
HAEMMERLE Alessandro
1993
AUT
1:23.77
5
PULLIN Alex
1987
AUS
1:24.13
6
NOERL Martin
1993
GER
1:24.21
7
SCHAD Konstantin
1987
GER
1:24.50
8
BOLTON Cameron
1990
AUS
1:24.62
9
DIERDORFF Mick
1991
USA
1:24.99
10
VISINTIN Omar
1989
ITA
1:25.01
11
PACHNER Lukas
1991
AUT
1:25.17
12
HOLLAND Nate
1978
USA
1:25.46
13
VAULTIER Pierre
1987
FRA
1:25.52
14
BAUMGARTNER Nick
1981
USA
1:25.56
15
SOMMARIVA Lorenzo
1993
ITA
1:25.59
16
KOBLET Kalle
1997
SUI
1:25.98
17
BERG Paul
1991
GER
1:26.04
18
KEARNEY Hagen
1991
USA
1:26.07
19
DEIBOLD Alex
1986
USA
1:26.14
20
MYHRE Christian Ruud
1991
NOR
1:26.18
21
CORDI Fabio
1988
ITA
1:26.28
22
GODINO Michele
1992
ITA
1:26.51
23
CHEEVER Jonathan
1985
USA
1:26.55
24
THOMAS Matthew
1995
AUS
1:26.61
25
ROBANSKE Christopher
1989
CAN
1:26.66
26
WATTER Tim
1991
SUI
1:26.69
27
MILLER Josh
1994
AUS
1:26.79
28
HERNANDEZ Regino
1991
ESP
1:26.86
29
VEDDER Jake
1998
USA
1:27.01
30
LIGOCKI Mateusz
1982
POL
1:27.11
31
EGUIBAR Lucas
1994
ESP
1:27.15
32
BROCHU Baptiste
1994
CAN
1:27.26
33
LEONI Tommaso
1991
ITA
1:27.27
34
SCHAIRER Markus
1987
AUT
1:27.29
35
HILL Kevin
1986
CAN
1:27.46
36
LINDFORS Anton
1991
FIN
1:27.67
37
WESCOTT Seth
1976
USA
1:27.74
38
WILLIAMS Steven
1988
ARG
1:27.75
39
DUSEK Jakob
1996
AUT
1:27.81
40
LEITH Senna
1997
USA
1:27.88
41
BOZZOLO Loan
1999
FRA
1:28.09
42
BECKHAUS Leon
1998
GER
1:28.20
43
WATTER Nick
1995
SUI
1:28.41
44
VON GRAFFENRIED Gian
1997
SUI
1:28.53
45
BLOIS DE Glenn
1995
NED
1:28.54
46
OLYUNIN Nikolay
1991
RUS
1:28.80
47
MOMONO Shinya
1992
JPN
1:28.80
48
BOURGEOIS Danny
1995
CAN
1:28.95
49
DICKSON Adam
1995
AUS
1:29.02
50
JUD Sebastian
1995
AUT
1:29.17
51
HERRERO Laro
1990
ESP
1:29.41
52
MINGHINI Robert
1986
USA
1:29.48
53
MATTEOTTI Luca
1989
ITA
1:29.73
54
SURGET Merlin
1999
FRA
1:29.97
55
DILMAN Daniil
1996
RUS
1:29.98
56
LE BLE Leo
1997
FRA
1:30.53
57
YILMAZ Muhammed Ikbal
1999
TUR
1:31.29
58
GATTAZ Benjamin
1999
FRA
1:32.14
59
VAN GOOR Karel
1996
NED
1:32.62
60
KINDA Geza
1983
ROU
1:33.33
61
JOHNSON Cole
1993
USA
1:33.80
62
VUAGNOUX Ken
1995
FRA
1:33.85
63
CORNILLAT Lucas
2000
FRA
1:34.63
64
LYMANN Jerome
1996
SUI
1:35.00
65
HAEMMERLE Luca
1996
AUT
1:35.85
66
LUEFTNER Julian
1993
AUT
1:36.38
67
ROCHAS Damien
1998
FRA
1:36.61
68
GREGOR Florian
1997
GER
1:37.07
69
TAKAHARA Yoshiki
1998
JPN
1:37.65
70
CAMPBELL Duncan
1997
NZL
1:38.45
71
DOUSCHAN Hanno
1989
AUT
1:38.51
72
KUBICIK Jan
1996
CZE
1:39.27
73
GRONDIN Eliot
2001
CAN
1:43.23
74
LACROIX Mike
1998
USA
1:49.32
75
BOYDAK Muhammed Cem
1998
TUR
2:13.14
Did not finish
Did not start