Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Search

 
 
Display search form»

All Cross-Country multi cup standings victories in one season

Competitor Nation Victories Trophies Disciplines Season
COLOGNA Dario
SUI
1 1 DI 2018
FALLA Maiken Caspersen
NOR
1 1 SP 2018
WENG Heidi
NOR
2 2 ALL,DI 2018
NEPRYAEVA Natalia
RUS
1 1 U23 2018
KLAEBO Johannes Hoesflot
NOR
3 3 ALL,U23,SP 2018
SUNDBY Martin Johnsrud
NOR
2 2 DI,ALL 2017
FALLA Maiken Caspersen
NOR
1 1 SP 2017
WENG Heidi
NOR
2 2 ALL,DI 2017
LAMPIC Anamarija
SLO
1 1 U23 2017
KLAEBO Johannes Hoesflot
NOR
2 2 SP,U23 2017
SUNDBY Martin Johnsrud
NOR
2 2 ALL,DI 2016
JOHAUG Therese
NOR
2 2 DI,ALL 2016
FALLA Maiken Caspersen
NOR
1 1 SP 2016
PELLEGRINO Federico
ITA
1 1 SP 2016
DE FABIANI Francesco
ITA
1 1 U23 2016
NILSSON Stina
SWE
1 1 U23 2016
BJOERGEN Marit
NOR
3 3 SP,DI,ALL 2015
COLOGNA Dario
SUI
2 2 ALL,DI 2015
KROGH Finn Haagen
NOR
1 1 SP 2015
DE FABIANI Francesco
ITA
1 1 U23 2015
NILSSON Stina
SWE
1 1 U23 2015
RANDALL Kikkan
USA
1 1 SP 2014
HATTESTAD Ola Vigen
NOR
1 1 SP 2014
SUNDBY Martin Johnsrud
NOR
2 2 ALL,DI 2014
JOHAUG Therese
NOR
2 2 ALL,DI 2014
KOWALCZYK Justyna
POL
2 2 ALL,DI 2013
RANDALL Kikkan
USA
1 1 SP 2013
LEGKOV Alexander
RUS
1 1 DI 2013
NORTHUG JR. Petter
NOR
1 1 ALL 2013
JOENSSON Emil
SWE
1 1 SP 2013
BJOERGEN Marit
NOR
2 2 DI,ALL 2012
COLOGNA Dario
SUI
2 2 ALL,DI 2012
RANDALL Kikkan
USA
1 1 SP 2012
PETERSON Teodor
SWE
1 1 SP 2012
COLOGNA Dario
SUI
2 2 ALL,DI 2011
KOWALCZYK Justyna
POL
2 2 ALL,DI 2011
MAJDIC Petra
SLO
1 1 SP 2011
JOENSSON Emil
SWE
1 1 SP 2011
KOWALCZYK Justyna
POL
3 3 SP,ALL,DI 2010
NORTHUG JR. Petter
NOR
2 2 DI,ALL 2010
JOENSSON Emil
SWE
1 1 SP 2010
COLOGNA Dario
SUI
1 1 ALL 2009
KOWALCZYK Justyna
POL
2 2 DI,ALL 2009
MAJDIC Petra
SLO
1 1 SP 2009
PILLER COTTRER Pietro
ITA
1 1 DI 2009
HATTESTAD Ola Vigen
NOR
1 1 SP 2009
BAUER Lukas
CZE
2 2 ALL,DI 2008
KUITUNEN Virpi
FIN
2 2 DI,ALL 2008
MAJDIC Petra
SLO
1 1 SP 2008
HATTESTAD Ola Vigen
NOR
1 1 SP 2008
ANGERER Tobias
GER
2 2 DI,ALL 2007
KUITUNEN Virpi
FIN
3 3 DI,SP,ALL 2007
SVARTEDAL Jens Arne
NOR
1 1 SP 2007
ANGERER Tobias
GER
2 2 DI,ALL 2006
BJOERGEN Marit
NOR
2 2 ALL,SP 2006
LIND Bjoern
SWE
1 1 SP 2006
TCHEPALOVA Julija
RUS
1 1 DI 2006
BJOERGEN Marit
NOR
3 3 SP,DI,ALL 2005
HETLAND Tor Arne
NOR
1 1 SP 2005
TEICHMANN Axel
GER
2 2 ALL,DI 2005
BJOERGEN Marit
NOR
1 1 SP 2004
FREDRIKSSON Mathias
SWE
1 1 OV 2004
FREDRIKSSON Thobias
SWE
1 1 SP 2004
PARUZZI Gabriella
ITA
1 1 ALL 2004
SHEVCHENKO Valentyna
UKR
1 1 DI 2004
SOMMERFELDT Rene
GER
2 2 ALL,DI 2004
BJOERGEN Marit
NOR
1 1 SP 2003
FREDRIKSSON Mathias
SWE
1 1 ALL 2003
FREDRIKSSON Thobias
SWE
1 1 SP 2003
SKARI MARTINSEN Bente
NOR
1 1 ALL 2003
ELOFSSON Per
SWE
1 1 ALL 2002
IVERSEN Trond
NOR
1 1 SP 2002
SKARI MARTINSEN Bente
NOR
2 2 SP,ALL 2002
ELOFSSON Per
SWE
1 1 ALL 2001
SKARI MARTINSEN Bente
NOR
1 1 SP 2001
TCHEPALOVA Julija
RUS
1 1 ALL 2001
VERDENIUS Jan Jacob
NOR
1 1 SP 2001
BROERS Morten
NOR
1 1 SP 2000
ISOMETSAE Jari
FIN
1 1 MD 2000
LAZUTINA PTITSYNA Larissa
RUS
1 1 LD 2000
MUEHLEGG Johan
ESP
2 2 LD,ALL 2000
SKARI MARTINSEN Bente
NOR
2 2 ALL,SP 2000
SMIGUN-VAEHI Kristina
EST
1 1 MD 2000
BELMONDO Stefania
ITA
1 1 ALL 1999
BOTVINOV Mikhail
AUT
1 1 LD 1999
DAEHLIE Bjoern
NOR
2 2 ALL,SP 1999
SKARI MARTINSEN Bente
NOR
2 2 ALL,SP 1999
SMIGUN-VAEHI Kristina
EST
1 1 LD 1999
ALSGAARD Thomas
NOR
3 3 LD,ALL,SP 1998
LAZUTINA PTITSYNA Larissa
RUS
2 2 LD,ALL 1998
SKARI MARTINSEN Bente
NOR
1 1 SP 1998
BELMONDO Stefania
ITA
1 1 SP 1997
DAEHLIE Bjoern
NOR
2 2 ALL,SP 1997
MYLLYLAE Mika
FIN
1 1 LD 1997
VAELBE TRUBITSINA Elena
RUS
2 2 LD,ALL 1997
DAEHLIE Bjoern
NOR
1 1 ALL 1996
DI CENTA Manuela
ITA
1 1 ALL 1996
DAEHLIE Bjoern
NOR
1 1 ALL 1995
VAELBE TRUBITSINA Elena
RUS
1 1 ALL 1995
DI CENTA Manuela
ITA
1 1 ALL 1994
SMIRNOV Vladimir
KAZ
1 1 ALL 1994
DAEHLIE Bjoern
NOR
1 1 ALL 1993
EGOROVA Ljubov
RUS
1 1 ALL 1993
DAEHLIE Bjoern
NOR
1 1 ALL 1992
VAELBE TRUBITSINA Elena
RUS
1 1 ALL 1992
SMIRNOV Vladimir
KAZ
1 1 ALL 1991
VAELBE TRUBITSINA Elena
RUS
1 1 ALL 1991
LAZUTINA PTITSYNA Larissa
RUS
1 1 ALL 1990
ULVANG Vegard
NOR
1 1 ALL 1990
SVAN Gunde
SWE
1 1 ALL 1989
VAELBE TRUBITSINA Elena
RUS
1 1 ALL 1989
MATIKANEN KALLSTROEM Marjo
FIN
1 1 ALL 1988
SVAN Gunde
SWE
1 1 ALL 1988
MATIKANEN KALLSTROEM Marjo
FIN
1 1 ALL 1987
MOGREN Torgny
SWE
1 1 ALL 1987
MATIKANEN KALLSTROEM Marjo
FIN
1 1 ALL 1986
SVAN Gunde
SWE
1 1 ALL 1986
BOE Anette
NOR
1 1 ALL 1985
SVAN Gunde
SWE
1 1 ALL 1985
KIRVESNIEMI HAEMAELAEINEN Marja-Liisa
FIN
1 1 ALL 1984
SVAN Gunde
SWE
1 1 ALL 1984
KIRVESNIEMI HAEMAELAEINEN Marja-Liisa
FIN
1 1 ALL 1983
SAVJALOV Alexander
SOV
1 1 ALL 1983
AUNLI KVELLO Berit
NOR
1 1 ALL 1982
KOCH Bill
USA
1 1 ALL 1982