Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Search

 
 
Display search form»

All Ski Jumping multi cup standings victories in one season

Competitor Nation Victories Trophies Disciplines Season
STOCH Kamil
POL
3 3 RAW,4H,ALL 2018
STJERNEN Andreas
NOR
1 1 SF 2018
LUNDBY Maren
NOR
1 1 ALL 2018
STOCH Kamil
POL
1 1 4H 2017
KRAFT Stefan
AUT
3 3 RAW,SF,ALL 2017
TAKANASHI Sara
JPN
1 1 ALL 2017
PREVC Peter
SLO
3 3 4H,ALL,SF 2016
TAKANASHI Sara
JPN
1 1 ALL 2016
IRASCHKO-STOLZ Daniela
AUT
2 2 ALL,ALL 2015
FREUND Severin
GER
1 1 ALL 2015
KRAFT Stefan
AUT
1 1 4H 2015
PREVC Peter
SLO
2 2 ALL,SF 2015
STOCH Kamil
POL
1 1 ALL 2014
DIETHART Thomas
AUT
1 1 4H 2014
PREVC Peter
SLO
1 1 SF 2014
TAKANASHI Sara
JPN
1 1 all 2014
SCHLIERENZAUER Gregor
AUT
3 3 ALL,4H,SF 2013
TAKANASHI Sara
JPN
1 1 ALL 2013
BARDAL Anders
NOR
1 1 ALL 2012
KRANJEC Robert
SLO
1 1 SF 2012
SCHLIERENZAUER Gregor
AUT
1 1 4H 2012
HENDRICKSON Sarah
USA
1 1 ALL 2012
MORGENSTERN Thomas
AUT
2 2 4H,ALL 2011
SCHLIERENZAUER Gregor
AUT
1 1 SF 2011
AMMANN Simon
SUI
2 2 NT,ALL 2010
KRANJEC Robert
SLO
1 1 SF 2010
KOFLER Andreas
AUT
1 1 4H 2010
LOITZL Wolfgang
AUT
1 1 4H 2009
SCHLIERENZAUER Gregor
AUT
4 4 SF,NT,ALL,STSF 2009
AHONEN Janne
FIN
1 1 4H 2008
MORGENSTERN Thomas
AUT
1 1 ALL 2008
SCHLIERENZAUER Gregor
AUT
1 1 NT 2008
MALYSZ Adam
POL
2 2 ALL,NT 2007
JACOBSEN Anders
NOR
1 1 4H 2007
AHONEN Janne
FIN
1 1 4H 2006
JANDA Jakub
CZE
3 3 ALL,WCSL,4H 2006
MORGENSTERN Thomas
AUT
1 1 NT 2006
AHONEN Janne
FIN
2 2 4H,ALL 2005
HAUTAMAEKI Matti
FIN
1 1 NT 2005
AHONEN Janne
FIN
1 1 ALL 2004
LJOEKELSOEY Roar
NOR
1 1 NT 2004
MALYSZ Adam
POL
1 1 WRL 2004
PETTERSEN Sigurd
NOR
1 1 4H 2004
NOR
1 1 NCUP 2004
AHONEN Janne
FIN
1 1 4H 2003
MALYSZ Adam
POL
2 2 NT,ALL 2003
HANNAWALD Sven
GER
1 1 4H 2002
HAUTAMAEKI Matti
FIN
1 1 NT 2002
MALYSZ Adam
POL
1 1 ALL 2002
MALYSZ Adam
POL
2 2 4H,ALL 2001
SCHMITT Martin
GER
1 1 FL 2001
HANNAWALD Sven
GER
1 1 FL 2000
SCHMITT Martin
GER
2 2 JP,ALL 2000
WIDHOELZL Andreas
AUT
1 1 4H 2000
AHONEN Janne
FIN
2 2 JP,4H 1999
SCHMITT Martin
GER
2 2 ALL,FL 1999
FUNAKI Kazuyoshi
JPN
1 1 4H 1998
HANNAWALD Sven
GER
1 1 FL 1998
PETERKA Primoz
SLO
2 2 ALL,JP 1998
PETERKA Primoz
SLO
3 3 ALL,FL,4H 1997
THOMA Dieter
GER
1 1 JP 1997
GOLDBERGER Andreas
AUT
2 2 FL,ALL 1996
NIKKOLA Ari-Pekka
FIN
1 1 JP 1996
WEISSFLOG Jens
GER
1 1 4H 1996
GOLDBERGER Andreas
AUT
3 3 FL,4H,ALL 1995
BREDESEN Espen
NOR
2 2 4H,ALL 1994
SAKALA Jaroslav
CZE
1 1 FL 1994
GOLDBERGER Andreas
AUT
2 2 4H,ALL 1993
SAKALA Jaroslav
CZE
1 1 FL 1993
NIEMINEN Toni
FIN
2 2 4H,ALL 1992
RATHMAYR Werner
AUT
1 1 FL 1992
FELDER Andreas
AUT
1 1 ALL 1991
WEISSFLOG Jens
GER
1 1 4H 1991
ZUEND Stephan
SUI
1 1 FL 1991
NIKKOLA Ari-Pekka
FIN
1 1 ALL 1990
THOMA Dieter
GER
1 1 4H 1990
BOKLOEV Jan
SWE
1 1 ALL 1989
LAAKONEN Risto
FIN
1 1 4H 1989
NYKAENEN Matti
FIN
2 2 4H,ALL 1988
OPAAS Vegard
NOR
1 1 ALL 1987
VETTORI Ernst
AUT
1 1 4H 1987
NYKAENEN Matti
FIN
1 1 ALL 1986
VETTORI Ernst
AUT
1 1 4H 1986
NYKAENEN Matti
FIN
1 1 ALL 1985
WEISSFLOG Jens
GER
1 1 4H 1985
WEISSFLOG Jens
GER
2 2 4H,ALL 1984
NYKAENEN Matti
FIN
2 2 4H,ALL 1983
DECKERT Manfred
DDR
1 1 4H 1982
KOGLER Armin
AUT
1 1 ALL 1982
KOGLER Armin
AUT
1 1 ALL 1981
NEUPER Hubert
AUT
1 1 4H 1981
NEUPER Hubert
AUT
2 2 4H,ALL 1980
KOKKONEN Pentti
FIN
1 1 4H 1979
YLIANTTILA Kari
FIN
1 1 4H 1978
DANNEBERG Jochen
DDR
1 1 4H 1977
DANNEBERG Jochen
DDR
1 1 4H 1976
PUERSTL Willi
AUT
1 1 4H 1975
ASCHENBACH Hans-Georg
DDR
1 1 4H 1974
SCHMIDT Rainer
DDR
1 1 4H 1973
MORK Ingolf
NOR
1 1 4H 1972
RASKA Jiri
CZE
1 1 4H 1971
QUECK Horst
GER
1 1 4H 1970
WIRKOLA Björn
NOR
1 1 4H 1969
WIRKOLA Björn
NOR
1 1 4H 1968
WIRKOLA Björn
NOR
1 1 4H 1967
KANKKONEN Veikko
FIN
1 1 4H 1966
BRANDTZAEG Torgeir
NOR
1 1 4H 1965
KANKKONEN Veikko
FIN
1 1 4H 1964
ENGAN Toralf
NOR
1 1 4H 1963
KIRJONEN Eino
FIN
1 1 4H 1962
RECKNAGEL Helmut
DDR
1 1 4H 1961
BOLKART Max
GER
1 1 4H 1960
RECKNAGEL Helmut
DDR
1 1 4H 1959
RECKNAGEL Helmut
DDR
1 1 4H 1958
UOTINEN Pentti
FIN
1 1 4H 1957
KAMENSKI Nikolaj
SOV
1 1 4H 1956
DENGG Franz
GER
1 1 4H 1955
BJOERNSTAD Olav
NOR
1 1 4H 1954
BRADL Josef
AUT
1 1 4H 1953