Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Date Event name Nat. Disc. Rank 1 Rank 2 Rank 3
09-01-2018 Flachau AUT SL 1. SHIFFRIN Mikaela (USA)2. SCHILD Bernadette (AUT)3. HANSDOTTER Frida (SWE)
10-01-2017 Flachau AUT SL 1. HANSDOTTER Frida (SWE)2. LOESETH Nina (NOR)3. SHIFFRIN Mikaela (USA)
3. HOLDENER Wendy (SUI)
17-01-2016 Flachau AUT GS 1. REBENSBURG Viktoria (GER)2. DREV Ana (SLO)3. BRIGNONE Federica (ITA)
15-01-2016 Flachau AUT SL 1. VELEZ ZUZULOVA Veronika (SVK)2. HANSDOTTER Frida (SWE)3. VLHOVA Petra (SVK)
12-01-2016 Flachau AUT SL 1. VELEZ ZUZULOVA Veronika (SVK)2. STRACHOVA Sarka (CZE)3. HANSDOTTER Frida (SWE)
13-01-2015 Flachau AUT SL 1. HANSDOTTER Frida (SWE)2. MAZE Tina (SLO)3. SHIFFRIN Mikaela (USA)
14-01-2014 Flachau AUT SL 1. SHIFFRIN Mikaela (USA)2. HANSDOTTER Frida (SWE)3. PIETILAE-HOLMNER Maria (SWE)
15-01-2013 Flachau AUT SL 1. SHIFFRIN Mikaela (USA)2. HANSDOTTER Frida (SWE)3. POUTIAINEN Tanja (FIN)
21-12-2011 Flachau AUT SL 1. KOSTELIC Ivica (CRO)2. MYHRER Andre (SWE)3. DEVILLE Cristian (ITA)
20-12-2011 Flachau AUT SL 1. SCHILD Marlies (AUT)2. HOEFL-RIESCH Maria (GER)3. MAZE Tina (SLO)
11-01-2011 Flachau AUT SL 1. RIESCH Maria (GER)
1. POUTIAINEN Tanja (FIN)3. NOENS Nastasia (FRA)
12-01-2010 Flachau AUT SL 1. SCHILD Marlies (AUT)2. RIESCH Maria (GER)3. ZETTEL Kathrin (AUT)
22-12-2004 Flachau AUT SL 1. ROCCA Giorgio (ITA)2. SCHOENFELDER Rainer (AUT)3. VOGL Alois (GER)
21-12-2004 Flachau AUT GS 1. GRANDI Thomas (CAN)2. CUCHE Didier (SUI)3. MILLER Bode (USA)
04-01-2004 Flachau AUT SL 1. PALANDER Kalle (FIN)2. PRANGER Manfred (AUT)3. ROCCA Giorgio (ITA)
03-01-2004 Flachau AUT GS 1. RAICH Benjamin (AUT)2. BLARDONE Massimiliano (ITA)3. SOLBAKKEN Bjarne (NOR)
14-01-2001 Flachau AUT SL 1. KOSTELIC Janica (CRO)2. KOELLERER Karin (AUT)
2. PEQUEGNOT Laure (FRA)
14-01-2001 Flachau AUT K 1. KOSTELIC Janica (CRO)2. LALIVE Caroline (USA)3. GOETSCHL Renate (AUT)
10-01-1999 Flachau AUT GS 1. RAICH Benjamin (AUT)2. VON GRUENIGEN Michael (SUI)3. MAIER Hermann (AUT)
07-01-1996 Flachau AUT SL 1. TOMBA Alberto (ITA)2. REITER Mario (AUT)3. KOSIR Jure (SLO)
06-01-1996 Flachau AUT GS 1. KAELIN Urs (SUI)2. TOMBA Alberto (ITA)3. VON GRUENIGEN Michael (SUI)
10-01-1995 Flachau AUT SG 1. GOETSCHL Renate (AUT)2. SEIZINGER Katja (GER)3. PRETNAR Spela (SLO)
22-12-1993 Flachau AUT SG 1. KOREN Katja (SLO)2. PEREZ Bibiana (ITA)3. SEIZINGER Katja (GER)