Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Next >>

Date Event name Nat. Disc. Rank 1 Rank 2 Rank 3
07-09-2018 Cardrona NZL BA 1. RAGETTLI Andri (SUI)2. MCEACHRAN Evan (CAN)3. BILOUS Finn (NZL)
24-03-2018 Quebec City CAN BA 1. NUMMEDAL Christian (NOR)2. BURVALL Hugo (SWE)3. HARLE Teal (CAN)
22-03-2018 Tignes FRA HP 1. BOWMAN Noah (CAN)2. FERREIRA Alex (USA)3. D'ARTOIS Simon (CAN)
18-03-2018 Megeve FRA DM 1. KINGSBURY Mikael (CAN)2. CAVET Benjamin (FRA)3. WILSON Bradley (USA)
16-03-2018 Seiseralm ITA SS 1. GOEPPER Nicholas (USA)2. RAGETTLI Andri (SUI)3. WOODS James (GBR)
04-03-2018 Sunny Valley RUS SX 1. DRURY Kevin (CAN)2. LENHERR Jonas (SUI)3. FLISAR Filip (SLO)
04-03-2018 Tazawako JPN DM 1. HORISHIMA Ikuma (JPN)2. KINGSBURY Mikael (CAN)3. REIKHERD Dmitriy (KAZ)
03-03-2018 Silvaplana SUI SS 1. HALL Alexander (USA)2. RAGETTLI Andri (SUI)3. DAHL Ferdinand (NOR)
03-03-2018 Sunny Valley RUS SX 1. LENHERR Jonas (SUI)2. DRURY Kevin (CAN)3. CHAPUIS Jean Frederic (FRA)
03-03-2018 Tazawako JPN MO 1. HORISHIMA Ikuma (JPN)2. KINGSBURY Mikael (CAN)3. REIKHERD Dmitriy (KAZ)
21-01-2018 Mammoth Mountain USA SS 1. HARLE Teal (CAN)2. RAGETTLI Andri (SUI)3. MCEACHRAN Evan (CAN)
20-01-2018 Lake Placid USA AE 1. BUROV Maxim (RUS)2. KUSHNIR Anton (BLR)3. TABARA Naoya (JPN)
20-01-2018 Tremblant CAN MO 1. HORISHIMA Ikuma (JPN)2. KINGSBURY Mikael (CAN)3. REIKHERD Dmitriy (KAZ)
20-01-2018 Nakiska CAN SX 1. ECKERT Paul (GER)2. WAHRSTOETTER Christoph (AUT)3. BISCHOFBERGER Marc (SUI)
19-01-2018 Mammoth Mountain USA HP 1. SMAINE Kyle (USA)2. FERREIRA Alex (USA)3. YATER-WALLACE Torin (USA)
19-01-2018 Lake Placid USA AE 1. JIA Zongyang (CHN)2. ABRAMENKO Oleksandr (UKR)3. ROCHON Olivier (CAN)
14-01-2018 Idre Fjall SWE SX 1. CHAPUIS Jean Frederic (FRA)2. FIVA Alex (SUI)3. DEVOUASSOUX Jonas (FRA)
13-01-2018 Idre Fjall SWE SX 1. FIVA Alex (SUI)2. BISCHOFBERGER Marc (SUI)3. CHAPUIS Jean Frederic (FRA)
13-01-2018 Snowmass USA SS 1. RAGETTLI Andri (SUI)2. DAHL Ferdinand (NOR)3. BRAATEN Oystein (NOR)
12-01-2018 Deer Valley USA AE 1. BUROV Maxim (RUS)2. QI Guangpu (CHN)3. KUSHNIR Anton (BLR)
12-01-2018 Snowmass USA HP 1. WISE David (USA)2. FERREIRA Alex (USA)3. BLUNCK Aaron (USA)
11-01-2018 Deer Valley USA MO 1. KINGSBURY Mikael (CAN)2. REIKHERD Dmitriy (KAZ)3. GRAHAM Matt (AUS)
10-01-2018 Deer Valley USA MO 1. KINGSBURY Mikael (CAN)2. ENDO Sho (JPN)3. WILSON Bradley (USA)
06-01-2018 Moscow RUS AE 1. KUSHNIR Anton (BLR)2. BUROV Ilia (RUS)3. NIKITIN Stanislav (RUS)
06-01-2018 Calgary CAN MO 1. KINGSBURY Mikael (CAN)2. REIKHERD Dmitriy (KAZ)3. GRAHAM Matt (AUS)
23-12-2017 Font Romeu FRA SS 1. WESTER Oscar (SWE)2. DAHL Ferdinand (NOR)3. BRAATEN Oystein (NOR)
22-12-2017 Secret Garden CHN HP 1. KRIEF Thomas (FRA)2. GISLER Joel (SUI)3. BRIGUET Robin (SUI)
22-12-2017 Innichen ITA SX 1. BISCHOFBERGER Marc (SUI)2. ANDERSSON Viktor (SWE)3. FIVA Alex (SUI)
22-12-2017 Thaiwoo CHN MO 1. KINGSBURY Mikael (CAN)2. REIKHERD Dmitriy (KAZ)3. GRAHAM Matt (AUS)
21-12-2017 Thaiwoo CHN MO 1. KINGSBURY Mikael (CAN)2. GRAHAM Matt (AUS)3. MURPHY Troy (USA)
21-12-2017 Innichen ITA SX 1. BISCHOFBERGER Marc (SUI)2. WAHRSTOETTER Christoph (AUT)3. ZANGERL Thomas (AUT)
17-12-2017 Secret Garden CHN AE 1. JIA Zongyang (CHN)2. QI Guangpu (CHN)3. KUSHNIR Anton (BLR)
16-12-2017 Secret Garden CHN AE 1. JIA Zongyang (CHN)2. GUSTIK Maxim (BLR)3. IRVING Lewis (CAN)
15-12-2017 Montafon AUT SX 1. RIDZIK Sergey (RUS)2. TCHIKNAVORIAN Terence (FRA)3. CHAPUIS Jean Frederic (FRA)
12-12-2017 Arosa SUI SX 1. ANDERSSON Viktor (SWE)2. DRURY Kevin (CAN)3. OEHLING NORBERG Victor (SWE)
09-12-2017 Ruka FIN MO 1. KINGSBURY Mikael (CAN)2. REIKHERD Dmitriy (KAZ)3. KOLMAKOV Pavel (KAZ)
08-12-2017 Copper Mountain Resort USA HP 1. WISE David (USA)2. BOWMAN Noah (CAN)3. D'ARTOIS Simon (CAN)
07-12-2017 Val Thorens FRA SX 1. DELBOSCO Christopher (CAN)2. BOVOLENTA Arnaud (FRA)3. TCHIKNAVORIAN Terence (FRA)
01-12-2017 Moenchengladbach GER BA 1. NUMMEDAL Christian (NOR)2. WESTER Oscar (SWE)3. BRAATEN Oystein (NOR)
26-11-2017 Stubai AUT SS 1. BRAATEN Oystein (NOR)2. MCEACHRAN Evan (CAN)3. STEVENSON Colby (USA)
18-11-2017 Milan ITA BA 1. AMBUEHL Elias (SUI)2. BURVALL Hugo (SWE)3. RAGETTLI Andri (SUI)
01-09-2017 Cardrona NZL HP 1. FERREIRA Alex (USA)2. ROLLAND Kevin (FRA)3. D'ARTOIS Simon (CAN)
27-08-2017 Cardrona NZL SS 1. WOODS James (GBR)2. RAGETTLI Andri (SUI)3. BOESCH Fabian (SUI)
25-03-2017 Myrkdalen-Voss NOR BA 1. RUUD Birk (NOR)2. ADELISSE Antoine (FRA)3. STRIDSBERG-USTERUD Felix (NOR)
24-03-2017 Myrkdalen-Voss NOR BA 1. NUMMEDAL Christian (NOR)2. RUUD Birk (NOR)3. DAHL Ferdinand (NOR)
07-03-2017 Tignes FRA HP 1. FERREIRA Alex (USA)2. SEATON Taylor (USA)3. ROLLAND Kevin (FRA)
05-03-2017 Blue Mountain CAN SX 1. LEMAN Brady (CAN)2. DELBOSCO Christopher (CAN)3. FLISAR Filip (SLO)
04-03-2017 Moscow RUS AE 1. ZHOU Hang (CHN)2. GUSTIK Maxim (BLR)3. BUROV Maxim (RUS)
03-03-2017 Silvaplana SUI SS 1. HARLE Teal (CAN)2. WILLIAMS Mcrae (USA)3. KENWORTHY Gus (USA)
26-02-2017 Thaiwoo CHN DM 1. KINGSBURY Mikael (CAN)2. TADE Marco (SUI)3. WILSON Bradley (USA)